14/04/2024 - 16:05

Ισοπαλία για τον ΟΦΗ στην Καστοριά

Καστοριά - ΟΦΗ 1-1

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο ΟΦΗ στην Καστοριά, κόντρα στην τοπική ομάδα, για την 22η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών.

Ο ΟΦΗ έχασε πολλές ευκαιρίες και είχε τρία δοκάρια, με τις Ριμπάνσκα και Μουστάκ, όμως βρήκε στόχο μόλις στο φινάλε, παίρνοντας μόνο τον έναν βαθμό.

Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν στο σκορ στο 61ο λεπτό με την Προξένου, όμως οι Ομιλίτισσες ισοφάρισαν στο 94ο λεπτό με την Κυδωνάκη, μετά από ασίστ της Κουκουλάκη!

Παρά την ισοπαλία, η κρητική ομάδα παραμένει στη 2η θέση με 52 βαθμούς και μάλιστα απομακρύνθηκε από τον 3ο Παναθηναϊκό, που γνώρισε χθες εντός έδρας ήττα (1-2) από τον Αστέρα Τρίπολης.

Με ανάρτησή του, ο ΟΦΗ ευχαριστεί την Καστοριά για τη φιλοξενία και της εύχεται καλή συνέχεια.

ΟΦΗ (Κώστας Παντζαρίδης): Γκούρτνερ, Πατερνά, Κουκουλάκη, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πέιου, Δρακογιαννάκη, Ζέρβα, Αεράκη, Μουστάκ, Μπριάνα