20/11/2022 - 16:44

Ήττα για τον ΟΦΗ στην πρεμιέρα

ΟΦΗ - ΡΕΑ 1-2

Με το αριστερό μπήκε στο πρωτάθλημα η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ, που γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2, κόντρα στη ΡΕΑ στο γήπεδο του Αλμυρού, για την 1η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών.

Η ομάδα του Ρεθύμνου άνοιξε το σκορ, με γκολ της Μπετανκούρτ στο 33ο λεπτό, με εύστοχο πλασέ μέσα από την περιοχή.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο, με ωραία κεφαλιά της Ριμπάνσκα, μετά από σέντρα ακριβείας της Κουκουλάκη, στο 59ο λεπτό.

Η ΡΕΑ πήρε ξανά το προβάδισμα με γκολ της Κούτρη στο 83ο λεπτό, μετά από λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ.

ΟΦΗ (Μαματζάκης): Ζαχαρίου, Παπακωσταντή, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη (46΄Κουκουλάκη), Τοπάλ, Κυδωνάκη, Καραλουκά (85' Σηφάκη), Ποστόλ (77' Αεράκη), Χαμαλίδου, Ριμπάνσκα.

ΡΕΑ (Ν. Κυριακόπουλος – Α. Πλατής): Κούντου, Χατζηγιαννίδου, Σμιλίκοβιτς, Βορριά, Κιαχίδου, Κοτσάκι, Εράσο, Μαρκουτσά (84’ Μανωλίτση), Δαφέρμου (87’ Καραμουσαδάκη), Μπετανκούρ, Κουτρή
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr