14/10/2023 - 17:48

Νικηφόρα πρεμιέρα για τις Γυναίκες του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Νέες Ατρομήτου 2-0

Με το δεξί μπήκε στη σεζόν ο ΟΦΗ, που επικράτησε κόντρα στις Νέες Ατρομήτου στο ΒΑΚ με σκορ 2-0, για τη 2η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών.

Θυμίζουμε ότι την 1η αγωνιστική η κρητική ομάδα δεν αγωνίστηκε στον Βόλο, λόγω των καταστροφών από την κακοκαιρία στην περιοχή της Θεσσαλίας.

Ο ΟΦΗ έδειξε ότι έχει αρκετά περιθώρια βελτίωσης, χωρίς να πιάσει πολύ μεγάλη απόδοση ήταν καλύτερος, έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα γκολ και δεν κινδύνεψε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του αγώνα.

Στο 32ο λεπτό ο ΟΦΗ κατάφερε να ανοίξει το σκορ και να πετύχει το πρώτο φετινό του γκολ! Η Αεράκη μπήκε από αριστερά και έκανε τη σέντρα, η Ζέρβα έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και εκείνη την έσκαψε για τη Ριμπανσκα στο δεύτερο δοκάρι, που με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0 για τον ΟΦΗ.

Στο 76ο λεπτό ήρθε και το δεύτερο τέρμα για τον ΟΦΗ! Η Καλαμπέροβα εκτέλεσε έξυπνα το φάουλ στα δεξιά προς την Πατερνά και η διεθνής μπακ του Ομίλου έκανε τη σέντρα σουτ, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα των φιλοξενουμένων, γράφοντας το 2-0 για τον ΟΦΗ.

ΟΦΗ (Κώστας Παντζαρίδης): Στανίνου, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πατερνά, Κουκουλάκη, Πέιου, Δρακογιαννάκη, Ζέρβα, Καλαμπέροβα, Αεράκη, Ριμπάνσκα