03/11/2021 - 18:06

Ήττα στο 88' για τις Γυναίκες του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Εργοτέλης 0-1

Την ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ στο ηρακλειώτικο ντέρμπι με τον Εργοτέλη, στο αναβληθέν ματς της 2ης αγωνιστικής της Α' Εθνικής Γυναικών.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Αλμυρού στο Γάζι και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 88ο λεπτό για τον Εργοτέλη, που έκανε το 4 στα 4 και βρίσκεται στην 1η θέση του νοτίου ομίλου.

To δελτίο Τύπου του Ερασιτέχνη ΟΦΗ:

Αδικη ήττα με 1-0 με γκολ στο 88' (Σαριδάκη), γνώρισαν τα κορίτσια του ΟΦΗ απο τον Εργοτέλη, στο εξ' αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' Εθνικής γυναικών.

Το παιχνίδι στο γήπεδο του Αλμυρού στο Γάζι ήταν πραγματικό ντέρμπι και το παρακολούθησε αρκετός κόσμος.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο (0-0), αλλά στην επανάληψη ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και έψαξε το γκολ.

Μάλιστα στο 65' σκόραρε με την Κυδωνάκη, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ μέσα σε θύελλα διαμαρτυριών απο πλευράς ΟΦΗ.

Kαι εκεί που το παιχνίδι, έγινε να πηγαίνει στην ισοπαλία, ο Εργοτέλης σκόραρε στο 88' με την Σαριδάκη και πήρε τη νίκη.

Μετά το τέλος του αγώνα, τόσο ο προπονητής του ΟΦΗ Σταμάτης Μαματζάκης, όσο και μέλη της ομάδας, εξέφρασαν παράπονα στον διαιτητή Κυριακόπουλο, για την φάση του γκολ.

Ο ΟΦΗ παραμένει χωρίς βαθμό, αλλά έχει δώσει μόλις δυο παιχνίδια, αντί για 4 που έχουν οι υπόλοιπες ομάδες.

Με τη νίκη αυτή, ο Εργοτέλης, έπιασε κορυφή, στην κατάταξη.

Την Κυριακή (7/11, 1μμ), ο ΟΦΗ αγωνίζεται και πάλι ως γηπεδούχος με αντίπαλο την ΑΕΚ Μεσολλογίου.

ΟΦΗ: Daniels, Παπακωσταντή, Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη, Αεράκη, Israel, Κυδωνάκη, Νικηταρά, Αραβιάκη (77' Μανιά).

Εργοτέλης: Γρηγοριάδου, Κωσταντοπούλου, Δρακωνάκη, Φανουράκη (68' Σαριδάκη), Ραπάνη, Ξέρα, Σιδηρά, Τούνα, Γουνάκη, Κιουταχιάλη, Λιατίφη.