ΟΦΗ: Νίκησε τον Βόλο με ... ριπή από γκολ!

ΟΦΗ - Βόλος 4-0

Επέστρεψε στις νίκες ο ΟΦΗ, κόντρα στον Βόλο στο γήπεδο του Κρουσώνα, για τη 14η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών.

Η γυναικεία ομάδα του ΟΦΗ έκανε σήμερα κάτι, που δεν έχουμε ξαναδεί όσα χρόνια παρακολουθούμε ποδόσφαιρο.

Ενώ το αποτέλεσμα ημιχρόνου ήταν χωρίς τέρματα και το δεύτερο μέρος ξεκίνησε από το 0-0, μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, δηλαδή στο 49ο λεπτό, το σκορ ήταν ήδη στο 3-0!

Στο 46ο λεπτό άνοιξε το σκορ η Καλαμπέροβα, στο 48ο λεπτό ήρθε το 2-0 από τη Ριμπάνσκα και στο 49ο λεπτό η Μουστάκ, μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε η Μπριάνα.

Μπορεί να πει κανείς και ότι οι Ομιλίτισσες εισήγαγαν το πρώτο τρίποντο, στον κόσμο του ποδοσφαίρου.

Στο 62ο λεπτό ήρθε και το 4-0 για τον ΟΦΗ, με γκολ της Ριμπάνσκα.

ΟΦΗ (Κώστας Παντζαρίδης): Γκούρτνερ, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πατερνά, Κουκουλάκη, Πέιου, Δρακογιαννάκη, Καλαμπέροβα, Μουστάκ, Μπριάνα, Ριμπάνσκα