Όπως και τον ΠΑΟ Κρουσώνα

Η δημοσίευση του Δικεφάλου:

Ευχαριστήρια Ποδοσφαίρου γυναικών

Το τμήμα Ποδοσφαίρου γυναικών του ΠΑΟΚ, ευχαριστεί τον ΠΑΟΚ Κρουσώνα και ιδιαίτερα τον πρόεδρο, κ. Κώστα Μπουμάκη, για την άψογη φιλοξενία και το «ζεστό» κλίμα που δημιούργησαν κατά την παραμονή της ομάδας στην Κρήτη.

Επί πρόσθετα, το τμήμα ευχαριστεί και τον ΟΦΗ, για την φιλοξενία και επιφυλάσσεται για ανάλογη στο παιχνίδι του δευτέρου γύρου στην Θεσσαλονίκη.

Οι δηλώσεις του Λευτέρη Κανάτα μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ Morris επί του ΟΦΗ με 2-3, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των στα Play-Off της Women's Football League.

«Καταρχάς να δώσουμε συγχαρητήρια στην ομάδα του ΟΦΗ και να τους ευχαριστούμε για την άψογη φιλοξενία. Στο αγωνιστικό κομμάτι, μπήκαμε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο μετουσιώνοντας από τις οκτώ τελικές σε δύο γκολ.

Με την πίεση που ασκήσαμε ψηλά, αναγκάσαμε την αντίπαλη ομάδα να παίζει από πίσω με μεγάλες μεταβιβάσει και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, στις πρώτες ή στις δεύτερες μπαλιές να γινόμασταν κάτοχοι της μπάλας.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στα πρώτα λεπτά δεχθήκαμε το γκολ, η ομάδα μας δεν αποδιοργανώθηκε, αντιθέτως πίεσε κι άλλο τον αντίπαλο καταφέρνοντας να σημειώσει ακόμα ένα τέρμα. Είναι ένα από τα έξι βήματα τα οποία πρέπει να κάνουμε για να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα. Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας!».