02/04/2022 - 18:05

Πήραν το κρητικό ντέρμπι τα κορίτσια του ΟΦΗ!

Αστέρας Ρεθύμνου - ΟΦΗ 1-2

Σημαντικό διπλό του ΟΦΗ στο κρητικό ντέρμπι κόντρα στον Αστέρα Ρεθύμνου, για τη 16η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών με σκορ 1-2.

Η ομάδα του Σταμάτη Μαματζάκη "καθάρισε" αρκετά νωρίς τον αγώνα και στη συνέχεια έκανε διαχείριση του παιχνιδιού και συντήρηση δυνάμεων.

Ο ΟΦΗ είχε στο γήπεδο της Σοχώρας την υποστήριξη των φιλάθλων του, που ενθάρρυναν τις Ομιλίτισσες σε όλη τη διάρκεια του ματς και στο τέλος αποθέωσαν τις παίκτριες για το διπλό.

Στο 26ο λεπτό ο ΟΦΗ προηγήθηκε, με σουτ της Ίσραελ από πλάγια θέση, κάνοντας το 0-1.

Και το δεύτερο γκολ ήρθε πολύ γρήγορα, στο 31ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Νικηταρά που έγραψε το 0-2.

Το μόνο που κατάφερε ο Αστέρας ήταν να μειώσει το σκορ σε 1-2, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με την Μπετανκούρ και αμέσως μετά ακούστηκε το σφύριγμα της λήξης του αγώνα.

ΟΦΗ (Σταμάτης Μαματζάκης): Ντανιελσντότιρ, Παπακωσταντή, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη, Αεράκη, Κυδωνάκη, Ίσραελ, Νικηταρά, Ριμπάνσκα (85' Κωνιωτάκη), Αραβιάκη