07/04/2019 - 13:15

5άρα στην Κ19 με Πέρσον, Βουό και Ντίνα

Οικογενειακό φιλικό στο ΒΑΚ.

Με δυο γκολ του Περσον, δυο του Βουό και ένα του Ντίνα ο ΟΦΗ αναδείχθηκε νικητής στο οικογενειακό δίτερμα με την Κ19 του ΟΦΗ, που έγινε το πρωί της Κυριακής (7/4) στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο με 5-0.

Ο Πέρσον ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και λίγο αργότερα ο Ντίνας έκανε το 2-0. Ο Βουό νίκησε τον Μακατουνάκη για το 3-0, ενώ λίγο πριν τη λήξη του α' ημιχρόνου ο Ιβοριανός επιθετικός πέτυχε και δεύτερο προσωπικό γκολ για το 4-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Πέρσον λίγα λεπτά πριν τη λήξη του β' ημιχρόνου.

Όσοι αγωνίστηκαν στο χθεσινό ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα έκαναν αποθεραπεία.

ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σασί, Ποτουρίδης, Πέρσον, Βουό, Ντίνας, Παπάζογλου, Κομεσίδης, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Κυριακίδης

Κ19 ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κοκολογιάννης, Περδίκης, Ξενοκτιστάκης, Σουρνάκης, Μακριδάκης, Μαρινάκης, Καλαϊτζάκης, Ψαράς,  Νοικοκυράκης, Σταυρακάκης

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Δολαψάκης Αυγουστάκης, Βρεττός, Κουράκης, Αζίζι