23/02/2020 - 21:23

Δεν κατέβηκε ποτέ στο ΟΑΚΑ ο ΟΦΗ

ΑΕΚ - ΟΦΗ 3-0

Ήττα με κακή εμφάνιση για τον ΟΦΗ στο άδειο ΟΑΚΑ, κόντρα στην ΑΕΚ, για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 1.

Ο ΟΦΗ δεν μπήκε ποτέ μέσα στο γήπεδο και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τα αποδυτήρια, με την άμυνά του να πελαγοδρομεί (Μάνταλος 5', Βέρντε 8').

Στη συνέχεια η ΑΕΚ του έδωσε χώρο και προσπάθησε ο ΟΦΗ να βγει μπροστά και να παίξει το παιχνίδι του, αλλά ο Δικέφαλος ήταν φωτιά στις αντεπιθέσεις και έβγαινε πολύ εύκολα μπροστά. Σε μια τέτοια γρήγορη μετάβαση βρήκε και τρίτο γκολ (Βέρντε 29').

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στο ίδιο μοτίβο. Με την ΑΕΚ να έχει παραχωρήσει την κατοχή στον ΟΦΗ και να τον χτυπάει συνεχώς στις αντεπιθέσεις.

Ευτυχώς για τον ΟΦΗ, το σκορ σταμάτησε στα επίπεδα του πρώτου ημιχρόνου και πλέον στρέφει την προσοχή του στον τελικό με τη Λαμία.