15/12/2018 - 22:06

"Δεν κρατήσαμε καθόλου μπροστά την μπάλα"

Η συνέντευξη Τύπου του Νίκου Παπαδόπουλου.

“Σε ένα παιχνίδι που καθ’ όλη τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου πήγε όπως το θέλαμε - ξέραμε ότι ο Αστέρας είναι καλή ομάδα, με κατοχή μπάλας, με επιθετικούς παίκτες στον άξονα. Παρόλα αυτά, το α’ μέρος ήταν ισορροπημένο και καταφέραμε να προηγηθούμε.

Ξεκινήσαμε καλά και το β’ ημίχρονο, αλλά μετά για 25-30 λεπτά αδικαιολόγητα η ομάδα έμεινε πολύ πίσω. Δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε μπάλα, δεν μπορούσαμε να βγούμε από την περιοχή μας. Παρόλο που είχαμε ευκαιρία στην αρχή του β’ να βάλουμε δεύτερο γκολ, μετά ο Αστέρας δικαιούτο και έβαλε τα γκολ.

Είναι κρίμα για εμάς, η διαχείριση του παιχνιδιού από τους παίκτες μας, όπως ανταποκριθήκανε κυρίως μετά το δεκάλεπτο του β’ μέρους.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω, γιατί το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές, το έχουμε δουλέψει. Βάλαμε επιθετικούς παίκτες για να κρατήσουμε μπροστά την μπάλα, αλλά δυστυχώς δεν το κάναμε αυτό, καθόλου.

Και δυστυχώς δεν πήραμε τίποτα από αυτό το παιχνίδι. Συγχαρητήρια στον Αστέρα για τη νίκη του.

Πέρα από το παιχνίδι του Κυπέλλου, έχουμε ακόμα ένα ματς στην έδρα μας, πριν το τέλος του α’ γύρου και θέλουμε να κλείσουμε καλά τη χρονιά, να πάρουμε βαθμούς γιατί τους έχουμε ανάγκη".