04/02/2022 - 12:11

Δηλώσεις Φελίπε στη Βραζιλία: «Έκανα αυτό που περιμένουν από μένα»

Θέμα στην πατρίδα του το πρώτο γκολ με τον ΟΦΗ

Ο Λουίζ Φελίπε μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο στο ματς με τον ΠΑΟ και βοήθησε στη μεγάλη ανατροπή, με την ωραία κεφαλιά στο 85ο λεπτό, με την οποία έκανε το 2-2.

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΟΦΗ έγινε θέμα τόσο στην Πορτογαλία, όσο και στη Βραζιλία, με ιστοσελίδα της πατρίδας του να φιλοξενεί δηλώσεις του 28χρονου επιθετικού, για το τέρμα με τον ΠΑΟ και τις πρώτες του ημέρες στην Κρήτη.

"Όλα έγιναν πολύ γρήγορα. Δεν έχει περάσει ούτε μία εβδομάδα από τότε που έφθασα στην Ελλάδα και έχω μπει στο γήπεδο ήδη δύο φορές.

Δυστυχώς στη Λαμία δεν μπόρεσα να βοηθήσω. Πρακτικά είχα κάνει μόνο μια προπόνηση και μπήκα στον αγώνα πολύ αργά.

Σήμερα ήταν λίγο πιο άνετα, είχα περισσότερο χρόνο μέσα στο γήπεδο και κατάφερα να κάνω αυτό που περιμένουν από μένα και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό.

Και ακόμα περισσότερο που μπορέσαμε να γυρίσουμε εντελώς το ματς. Ήταν μια πολύ ιδιαίτερη ημέρα".