10/04/2022 - 15:47

Διπλό στο Μεσολόγγι για τις Γυναίκες του ΟΦΗ!

ΑΕΚ Μεσολογγίου - ΟΦΗ 1-3

Ακόμα μία νίκη για τα κορίτσια του ΟΦΗ, αυτή τη φορά στην έδρα της ΑΕΚ Μεσολογγίου με σκορ 1-3, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής της Α' Εθνικής Γυναικών.

Ανήμερα της επετείου της ηρωικής Εξόδου του Μεσολογγίου (10 Απριλίου 1826), η Γυναικεία Ομάδα του Ομίλου επισκέφθηκε την πόλη της δυτικής Ελλάδας και επιστρέφει στο Ηράκλειο με το διπλό, έχοντας φθάσει τους 30 βαθμούς σε 14 αγώνες, όντας στην 3η θέση της βαθμολογίας, 4 βαθμούς πίσω από τις Αβαντίδες Χαλκίδας και τον Εργοτέλη, που είναι τα μεγάλα φαβορί για την πρόκριση στο φάιναλ φορ, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος.

Στο 3ο λεπτό η Μαρία Αραβιάκη άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ. Το δεύτερο γκολ του ΟΦΗ μπήκε στο 32ο λεπτό με αυτογκόλ.

Και στο 92ο λεπτό η Νικολα Ριμπάνσκα σφράγισε τη νίκη για τις Ομιλίτισσες.

ΟΦΗ (Σταμάτης Μαματζάκης): Ντανιελσντότιρ, Παπακωνσταντή (84' Κωνιωτάκη), Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη, Αεράκη, Ίσραελ, Κυδωνάκη, Αραβιάκη (93' Πάλη), Ριμπάνσκα