16/02/2022 - 20:33

«Δεν μπήκαμε στο πρώτο, δεν ήταν η ομάδα μου αυτή!»

Οι δηλώσεις του Κώστα Γιαννούλη στην κάμερα της NOVA

"Πρέπει να δούμε γιατί είχαμε τόση διαφορά στο 1ο και στο 2ο ημίχρονο.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν μπήκαμε στον αγωνιστικό χώρο, δεν ήταν η ομάδα μου αυτή. Τραγικά λάθη, για αυτό δίκαια χάναμε 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξέραμε ότι μπορούσαμε να το γυρίσουμε, γιατί και τα δύο γκολ ήταν προσωπικά λάθη, οπότε ξέραμε ότι μπορούσαμε να ξαναμπούμε στο παιχνίδι.

Όντως η ομάδα μπήκε αποφασισμένη, έδειξε χαρακτήρα και ότι μπορεί να παίρνει βαθμούς, ανεξάρτητα αν χάνει και 2-0 στο ημίχρονο.

Μεγάλη αντίδραση των παικτών. Παίζαμε και με 9 παίκτες για 10 λεπτά. Δεν ήταν εύκολο, κακά τα ψέματα. Ο Ατρόμητος ήθελε πολύ τη νίκη για να σωθεί.

Συνεχίζουμε εμείς. Σημαντικός ο βαθμός. Δεν προλαβαίνουμε να το σκεφτούμε, έχουμε το Σάββατο αγώνα, είναι ακόμα 3 ματς και θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να μπούμε στα πλέι οφ.

Δε φοβηθήκαμε όταν μείναμε με 9. Σίγουρα είναι πιο δύσκολα να κρατήσεις την μπάλα, να την κυκλοφορήσεις. Κάθεσαι πίσω, κάνεις μόνο άμυνα, υπάρχει εμπιστοσύνη στα παιδιά, πιστέψαμε στον πόντο και τον πήραμε".