03/04/2024 - 09:27

Καθοριστικό γκολ ο Ανδρέας Καρώ στο Ισραήλ (video)

Στη σπουδαία πρόκριση της Maccabi Petah Tikva

Η Maccabi Petah Tikva πήρε μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισραήλ, επικρατώντας στην παράταση της Maccabi Tel Aviv, με σκορ 4-2 σε αγώνα θρίλερ.

Ο Ανδρέας Καρώ πέτυχε καθοριστικό γκολ στο 98ο λεπτό, ισοφαρίζοντας σε 2-2 και στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση, όπου οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα δύο τέρματα και πέταξαν έξω το φαβορί από τους 4 της διοργάνωσης.

Ο πρώην παίκτης του ΟΦΗ τα έχει πάει πολύ καλύτερα στη νέα του ομάδα, βοηθώντας την να δημιουργήσει ένα αήττητο σερί και να διεκδικήσει την είσοδό της στα πλέι οφ, την οποία δεν κατάφερε την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, μένοντας στην 8η θέση του πρωταθλήματος και πλέον βρίσκεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Hapoel Beer Sheva.