10/10/2021 - 10:58

«Καθοριστικός ο Επασί για το Καμερούν»

Πώς είδαν τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ οι συμπατριώτες του

Το Καμερούν, με τον Ντέβις Επασί στη σύνθεσή του, επικράτησε της Μοζαμβίκης με σκορ 3-1, για τα προκριματικά του Μουντιάλ του 2022.

Ιστοσελίδα της Αφρικής, στην ατομική κριτική των παικτών, έδωσε θετικό πρόσημο στον τερματοφύλακα της κρητικής ομάδας:

"Ο γκολκίπερ του ΟΦΗ Κρήτης ήταν καθοριστικός για το Καμερούν, όταν στο 51ο λεπτό κέρδισε τη μονομαχία του με τον Catamo Geny επιχείρησε λόμπα.

Πέντε λεπτά αργότερα, μπλόκαρε ένα δύσκολο σουτ από τον ίδιο παίκτη της Μοζαμβίκης.

Στο μοναδικό γκολ που δέχθηκε αργά στο παιχνίδι, δεν μπορούσε να κάνει κάτι".

Επόμενο παιχνίδι, αύριο Δευτέρα 11/10 στις 16.00, στην έδρα της Μοζαμβίκης, όμως σύμφωνα με την ίδια ιστοσελίδα, έχει προκύψει πρόβλημα στην αναχώρηση του Καμερούν, καθώς αναβλήθηκε η πτήση τους για σήμερα το βράδυ.