27/09/2023 - 18:27

Nταμπράουσκας: «Κανένας μας δεν είναι ικανοποιημένος από το Χ» (audio)

Oι δηλώσεις του προπονητή του ΟΦΗ

Τι είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

"Αποτύχαμε να αξιοποιήσουμε τις ευκαιρίες που δημιουργήσαμε σήμερα. Δεχθήκαμε χωρίς γκολ, όμως η αντίδραση ήταν καλή και μέχρι το 50'-60' είχαμε καλό passing game.

Ιδίως στο πρώτο ημίχρονο βρίσκαμε εύκολα τον ελεύθερο παίκτη, είχαμε υπομονή και μπαίναμε στο επιθετικό τρίτο, έχοντας αρκετές ευκαιρίες.

Και στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου είχαμε ευκαιρίες, με δοκάρι, και δεν τις αξιοποιήσαμε.

Μετά άρχισε να γεννιέται η αμφιβολία, με τον αντίπαλο να έχει κάποιες καλές αντεπιθέσεις, όπου θα μπορούσαν να μας τιμωρήσουν, αλλά ο τερματοφύλακας μας έσωσε.

Και στα 10-15 τελευταία λεπτά, ήταν παιχνίδι από τη μια εστία στην άλλη, η μια ομάδα έκανε επίθεση, η άλλη αντεπίθεση και δυστυχώς, για τρίτο συνεχόμενο ματς, πιστεύω ότι αξίζαμε κάτι περισσότερο, με τις φάσεις που δημιουργήσαμε, αλλά δεν τις κάναμε γκολ.

Τώρα πάμε σπίτι με ένα βαθμό και δε θα βρείτε κανέναν που είναι χαρούμενος με τον έναν βαθμό. Το συναίσθημα δεν είναι καλό".