08/04/2023 - 20:05

Ικανοποιημένος από την αντίδραση των παικτών ο Νταμπράουσκας

Οι δηλώσεις του προπονητή του ΟΦΗ

Τι είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

"Είμαστε χαρούμενοι για τους φιλάθλους, κερδίσαμε μετά από πολύ καιρό, δεύτερη φορά όσο είμαι στην ομάδα που σκοράραμε πάνω από ένα γκολ στην έδρα μας. Σπάσαμε μία κατάρα σε αυτή την εστία που βάλαμε δύο γκολ.

Αυτά είναι αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς, είχαμε και καλές και κακές μέρες, πάντα λέω να έχουμε εμπιστοσύνη στη διαδικασία. Να παίζουμε επιθετικό ποδόσφαιρο, να σκοράρουμε, είμαι ευχαριστημένος από τη νοοτροπία των παικτών μετά το λάθος στο πρώτο ημίχρονο".

Οι δηλώσεις του Λεωνίδα Βόκολου:

"Το σκορ σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει την προσπάθειά μας, ήταν ένα παιχνίδι που δίκαια κέρδισε ο ΟΦΗ. Κάναμε προσπάθεια στο πρώτο ημίχρονο, ήμασταν καλοί, βγήκαμε στην κόντρα, μπορούσαμε ένα γκολ μετά το 0-1, δεχθήκαμε δύο γκολ σε 5 λεπτά και μετά κρίθηκε το ματς.

Ρισκάραμε στο δεύτερο ημίχρονο, δεν μας βγήκε και συνεχίζουμε, από αύριο πρέπει να σκεφτούμε το επόμενό μας παιχνίδι. Τα παιδιά έκαναν προσπάθεια, ήταν ένα κακό αποτέλεσμα, πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να βελτιωθούμε για τη δύσκολη συνέχεια".