04/03/2023 - 16:42

Ο Μπούσης συγχαίρει την Κ19 του ΟΦΗ

Για την τεσσάρα κόντρα στην ΑΕΚ

Η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε της ΑΕΚ με σκορ 4-1 στο ΒΑΚ.

Ο Μιχάλης Μπούσης κοινοποίησε το βίντεο της ΠΑΕ με τους πανηγυρισμούς των παικτών στο ΒΑΚ και συνεχάρη τα παιδιά του ΟΦΗ για την εμφατική νίκη, με ανάρτησή του στο Instagram:

332730354 509908507974940 8640565817510231442 n

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Μεγάλη νίκη για την Κ19 κόντρα στην ΑΕΚ

Μια πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Κ19 του ΟΦΗ, επικρατώντας με σκορ 4-1 της αντίστοιχης της ΑΕΚ στο ΒΑΚ, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Η ομάδα μας, η οποία πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση για μια ακόμη φορά, μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, με τον Μακράκη να σουτάρει από πλεονεκτική θέση νικώντας τον Αγγελόπουλο για το 1-0.

Στο 18’ ο Θεοδοσουλάκης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του Φανουράκη, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενούμενων για το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν σημαντική ευκαιρία στο 48’ με τον Κυρσανίδη και στο 70’ με τον Σέχου, ο Μακατουνάκης όμως είχε απάντηση και στις δυο περιπτώσεις.

Στο 74’ η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Κυρσανίδης, μειώνοντας σε 2-1.

Ο ΟΦΗ αντέδρασε άμεσα και μόλις ένα λεπτό αργότερα ο Γανόπουλος πλάσαρε εύστοχα για το 3-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο Φαϊτάκης με ωραία ατομική ενέργεια και εύστοχο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1, μετά από πάσα του Βιδιαδάκη.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Σημαντηράκης, Καρανδινός, Ζαχαριουδάκης, Χότζα, Αποστολάκης, Γανόπουλος (84′ Αδαμάκης), Μακράκης (59′ Φαϊτάκης), Θεοδοσουλάκης (79′ Βιδιαδάκης), Πιστικός, Φανουράκης
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr