26/09/2018 - 18:18

Σημάδια βελτίωσης για τον ΟΦΗ

Ξάνθη - ΟΦΗ 0-0.

Θετικό αποτέλεσμα για τον ΟΦΗ που αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με την Ξάνθη, για το πρώτο ματς του 7ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σε ένα ιδιαίτερο ματς με πολύ αέρα, που δυσκόλεψε πολύ τις ενέργειες των ποδοσφαιριστών, ο ΟΦΗ στάθηκε σε γενικές γραμμές καλά και ελπίζουμε το σημερινό ματς να αποδειχθεί το έναυσμα για ένα καλύτερο αύριο για τον Όμιλο.

Η ταυτότητα του αγώνα από το επίσημο σάιτ της ΠΑΕ:

Διαιτητές: Τζοβάρας (Νικολαΐδης, Πάτρας, 4ος Κοτσάνης)

ΞΑΝΘΗ: Ζίβκοβιτς, Αλμέιδα, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Ντουρίτσκοβιτς, Κάστρο, Θιμιάνης, Κίκε (64' Σαρπόνγκ), Φλίσκας, Σουλεϊμάν (75' Γέντριτσεκ), Μελιόπουλος (59' Κοβάσεβιτς).

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Νάστος, Ντίνας (84' Πλατέλλας), Αραβίδης (70' Boυό), Μιχόγεβιτς, Σασί, Μεγιάδο (61' Παπαστεριανός), Κοροβέσης, Μπολάκης, Νέιρα, Ποτουρίδης.

TO ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

5' Η πρώτη φάση για την Ξάνθη. Κεφαλιά του Κάστρο λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σωτηρίου.

10' Ο Σασί μπήκε στην περιοχή της Ξάνθης, μπήκε από αριστερά, έκανε το γύρισμα, έδιωξε ο Ζίβκοβιτς. Στη συνέχεια ο Κοροβέσης έκανε νέο σουτ, αλλά ο Αραβίδης στον οποίο πήγε η μπάλα, την κατέβασε με το χέρι και δόθηκε επιθετικό φάουλ.

15'Επικίνδυνο γύρισμα του Σασί από αριστερά, απομάκρυναν δύσκολα οι αμυντικοί της Ξάνθης.

16' Στον ΟΦΗ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, για χέρι του Ντε Λούκας. Δεν υπέδειξε παράβαση ο διαιτητής Τζοβάρας.
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ντίνας, ο Αραβίδης έκανε το σουτ από κοντά, έδιωξε ο Φλίσκας πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0

Καλύτερος ο ΟΦΗ στο παιχνίδι σε ένα ματς με πολύ δυνατό αέρα. Με τις ενέργειες του Σάσι, απο τα πλάγια και την μεγάλη ευκαιρία του Αραβίση, είχε τη δυνατότητα να σκοράρει.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

50' Ζήτησε πέναλτι ο ΟΦΗ σε τράβηγμα του Σάσι, μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Διαμαρτυρίες απο τον Σάσι. Εξαιρετική η πάσα του Ντίνα στον Γαλλοτυνήσιο.

57' Κίτρινη κάρτα στον Σουλειμαν.

61' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εξω ο Μεγιάδο, μέσα ο Παπαστεριανός.

70' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βού στη θέση του Αραβίδη.

83' Σουτ του Ντουρίτσκοβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

84' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εξω ο Ντίνας, μέσα ο Πλατέλλας.

Η ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 ενημερώνει τον φίλαθλο κόσμο, ότι από τις 9 το πρωί, έως τις 6 το απόγευμα , κάθε μέρα, τα γραφεία της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 στο γήπεδο, θα είναι στην διάθεση των φιλάθλων για εισιτήρια του αγώνα με την ΑΕΚ.

Και μην ξεχνάτε, την δυνατότητα αγοράς μέσω ίντερνετ του εισιτηρίου σας ,μέσα από την επίσημη σελίδα της ομάδας μας στον παρακάτω σύνδεσμο https://www.ticketcore.gr/tickets/ofi/.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 0-0