Βασικός ο Αποστολάκης στη φιλική νίκη της Εθνικής Νέων!

Επικράτηση κόντρα στην ΑΕΚ Β με 2-0

Το δελτίο Τύπου της ΕΠΟ:

Φιλική νίκη για την Εθνική Νέων

Η Εθνική Νέων επικράτησε 2-0 της ΑΕΚ Β' σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα, η οποία διεξήχθη στο Σεραφείδειο προπονητικό κέντρο.

Τα γκολ για την Εθνική Ομάδα σημείωσαν ο Τσίκος στο 29ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και ο Γκούμας στο 49ο με σουτ από την μεγάλη περιοχή μετά από πάσα του Καπέρδα.

Η σημερινή φιλική αναμέτρηση εντάσσεται στο πρώτο στάδιο προετοιμασίας της Εθνικής Ομάδας ενόψει της συμμετοχής της στο EURO U19 2023.

Η πρώτη συγκέντρωση της "γαλανόλευκης" θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 16 Ιουνίου με πρωινή προπονήση στο αθλητικό κέντρο της ΕΛΠΕΝ.

Η σύνθεση της Εθνικής:

1ο ημίχρονο: Μπότης, Γεωργιάδης, Κουτσίδης, Προδρομίτης, Δεληγιάννης, Τσίκος, Νικολάου, Αποστολάκης, Χαραλαμπόγλου, Γκιτέρσος, Γκολφίνος.

2ο ημίχρονο: Βρακάς, Τασιούρας, Προδρομίτης (67' Κωττάς), Κεραμίτσης (67' Καλογερόπουλος), Σταυρόπουλος, Καπέρδας, Παπαδόπουλος (67' Τζίμας), Γκούμας, Χατζηϊωάννου (67' Συμεωνίδης), Σπυράκος, Βολάκης (67' Κυριόπουλος).