24/07/2021 - 19:47

Ήττα για τον ΟΦΗ στο Βέλγιο

Βέστερλο - ΟΦΗ 1-0

Την ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ στο Βέλγιο, με σκορ 1-0 κόντρα στη Βέστερλο, στο τέταρτο φιλικό της φετινής προετοιμασίας.

Στο 50ο λεπτό η Βέστερλο προηγήθηκε με σκορ 1-0, μετά από εκτέλεση φάουλ από δεξιά και κοντινή κεφαλιά του αμαρκάριστου Σουμά.

Στο 92ο λεπτό ο Μεγιάδο δέχθηκε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή για δυνατό μαρκάρισμα.

Ανεπίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα του ΟΦΗ έκαναν οι Επασί, Καμάου και Τοράλ. Ο τελευταίος είχε βραχύβια συμμετοχή, καθώς τραυματίστηκε νωρίς και αντικαταστάθηκε.

Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο συμμετείχε και ο υπό δοκιμή Ελβετός επιθετικός, Λορένζο Γκονζάλεζ, αγωνιζόμενος πίσω από τον Καστάινιος.