12/09/2021 - 10:15

Φιλική ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ στο Γάζι (video)

Αλμυρός - Κ19 ΟΦΗ 5-0

Η ενημέρωση από την ΠΑΕ:

Η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 5-0 από τον Αλμυρό, σε φιλικό αγώνα που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (11/9) στο γήπεδο του Αλμυρού.

Ο Πιερτζιακομι άνοιξε το σκορ στο 16’, με τον Δαμιανάκη να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του τρία λεπτά αργότερα. Στο 27’ ο Κουράκης έκανε το 3-0, σκορ με το οποίο οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες.

Στο 59’ ο Τσαμάρες βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του ΟΦΗ για το 4-0, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Απλαδάς στο 65ο λεπτό.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Σακαλίδης, Αμανάκης, Κορνηλάκης, Γωνιωτάκης, Χνάρης Κ., Χαλκιαδάκης, Αποστολάκης, Λέλεκας, Σωμαράκης, Μπέκου, Θεοδοσουλάκης.

Επίσης αγωνίστηκαν οι: Θαλασσινός, Γιακουμάκης, Βιτώρος, Γεωργαλής και Χνάρης Γρ.