30/04/2023 - 19:05

Δεν τα κατάφερε η Κ19 του ΟΦΗ στο Αγρίνιο

Παναιτωλικός - ΟΦΗ 3-2

Πρώτη ήττα μετά από 6 αγώνες για την Κ19 του ΟΦΗ, που δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο Αγρίνιο, κόντρα στον Παναιτωλικό για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Mε τα σημερινά παιχνίδια ολοκληρώθηκε η σεζόν για τις περισσότερες ομάδες, όμως ο ΟΦΗ έχει δύο ματς λιγότερα, κόντρα σε Λαμία και ΠΑΟ εκτός έδρας, ενώ βρίσκεται στην 5η θέση με 41 βαθμούς.

Ηττήθηκε στο Αγρίνιο η Κ19

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναιτωλικού στο Αθλητικό κέντρο Emileon, για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό με πλασέ του Μορφάκη, με το 1-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 47′ ο Θεοδοσουλάκης βγήκε σε θέση τετ α τετ όμως έστειλε την μπάλα άουτ, μετά από ωραία πάσα του Αποστολάκη.

Η ισοφάριση για την ομάδα μας ήρθε στο 55ο λεπτό με αυτογκόλ του Νικολάου, ο οποίος προσπάθησε να διώξει την μπάλα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη.

Ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 60ο λεπτό, με τον Πιστικό να κάνει το σουτ και τους αμυντικούς του Παναιτωλικού να διώχνουν πάνω στην γραμμή τέρματος.

Στο 68′ ο Καβαλλάρης με πλασέ εντός περιοχής έκανε το 2-1 για τους Αγρινιώτες, με τον ίδιο να σκοράρει εκ νέου στο 85′ για το 3-1.

Στο 9ο+3′ ο Μακράκης με ωραίο πλασέ μετά από σέντρα του Γανόπουλου, μείωσε σε 3-2 για την ομάδα μας, σκορ με το οποίο έληξε η αναμέτρηση.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Καλαφάτης, Σαλούστρος, Σημαντηράκης (70′ Γανόπουλος), Ρολάκης, Καρανδινός, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης 46′ Πιστικός), Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης (70′ Μακράκης), Φαϊτάκης, Φανουράκης (46′ Fallatah)