18/02/2023 - 12:50

Διπλό κόντρα στον Πανιώνιο για την Κ15 του ΟΦΗ!

Πανιώνιος - ΟΦΗ 0-2

Ωραίο παιχνίδι με νίκη για την Κ15 του ΟΦΗ στο Δημοτικό Στάδιο Καματερού, κόντρα στον Πανιώνιο με 2-0 για την 14η αγωνιστική της Super League K15.

Ένας αγώνας με αρκετές φάσεις για αμφότερες τις ομάδες, με τον ΟΦΗ να καταφέρνει να βρει από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στο πρώτο, ο Μάρα Ελιάνο έκανε το 1-0 στο 22' μετά από ωραία πάσα στην μικρή περιοχή από τον Ζαχαρία Πετούση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θανάσης Ασμαριανάκης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, με τον Λέιβις Ντρεϊάι να κάνει το 2-0 από την άσπρη βούλα.

Ο Πανιώνιος ρίσκαρε πάρα πολύ από το πρώτο λεπτό, με τον ΟΦΗ να προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τα λάθη του, όμως η ηλικιακή διαφορά ήταν για ακόμη μία φορά αισθητή.

Τα παιδιά του ΟΦΗ είχαν ευκαιρίες να μεγαλώσουν τη διαφορά, όμως η παραπάνω επαφή της μπάλας "χαλούσε" την τελική φάση.

Ανταπόκριση: Νιρέας Φουντουλάκης - omilomania