09/04/2023 - 10:21

Eκτός έδρας ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 3-1

Την εκτός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε η Κ15 του ΟΦΗ, κόντρα στον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, στο εξ αναβολής ματς της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

To δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ολυμπιακό η Κ15

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε εκτός έδρας η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K15.

Η ομάδα μας έχασε σημαντική ευκαιρία μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κράστα να σουτάρει, αναγκάζοντας σε δύσκολη απόκρουση τον Νικολαΐδη.

Οι "ερυθρόλευκοι" άνοιξαν το σκορ στο 20' με τον Τρικαλιώτη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα γκολ τους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουγγού.

Στο 39' ο Μουγγός "έκλεψε" την μπάλα και πλάσαρε νικώντας τον Κουκουριτάκη, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο για την ομάδα του.

Στο 60' ο γκολκιπερ του Ολυμπιακού είχε απάντηση στην κεφαλιά του Χέιλυ.

Ο ΟΦΗ μείωσε σε 3-1 στο 75ο λεπτό, με την κεφαλιά του Αντωνακάκη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πετούση.

Κ15 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Χέιλυ, Λυγεράκης, Λαγουδάκης (40' λ.τ. Κοντόπουλος), Ακουμιανάκης, Κλάδος, Ματθαιάκης (40' Αντωνακάκης), Κράστα (55' λ.τ. Αλεξανδράκης) Ασμαριανάκης (40' Πετούσης), Ντρεϊάι