17/12/2022 - 15:53

Ένα ημίχρονο άντεξε η Κ17 του ΟΦΗ

Ηττήθηκε από τον ΟΣΦΠ στο ΒΑΚ

Την ήττα γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ, με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, με σκορ 0-4 στο ΒΑΚ, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League 1.

H κρητική ομάδα στάθηκε καλά για ένα ημίχρονο, αμύνθηκε αποτελεσματικά και με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Μαθιουδάκη, κράτησε το 0-0 για 45 λεπτά, κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο από τον οποίο είχε γνωρίσει δύο βαριές ήττες φέτος, στην πρώτη φάση της διοργάνωσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, ο ΟΦΗ λύγισε από νωρίς και όταν βρέθηκε με αριθμητικό πλεονέκτημα, λόγω κόκκινης σε παίκτη των φιλοξενουμένων και επιχείρησε να επιτεθεί, δεν ήταν καθόλου απειλητικός.

Αντιθέτως, έγινε πιο ευάλωτος στα μετόπισθεν όταν ανοίχτηκε και το πλήρωσε με συνεχόμενα γκολ εις βάρος του, που χάλασαν τη συνολική του εικόνα.

Η αναμέτρηση σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Αδαμάκη στο πρώτο ημίχρονο, με τον νεαρό παίκτη να αποχωρεί απαρηγόρητος.

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό η Κ17

Την ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του Ε’ ομίλου του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

To α’ ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0), με τον Ολυμπιακό να προηγείται στα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48’, όταν ο Σούφκα με πλασέ εντός περιοχής νίκησε τον Μαθιουδάκη για το 0-1.

Οι «ερυθρόλευκοι», οι οποίοι αγωνίζονταν με αριθμητικό μειονέκτημα από το 50’, λόγω αποβολής του Παναγάκου, διπλασίασαν τα γκολ τους στο 53’ με τον Φίλη.

Η ομάδα μας έχασε σημαντική ευκαιρία στο 55’, με τον Dama να σταματά την τελευταία στιγμή τον Καλαϊτζάκη, πριν προλάβει να σουτάρει.

Στο 80’ ο Στάντζος με σουτ εκτός περιοχής σημείωσε το τρίτο γκολ για τους Πειραιώτες και στις καθυστερήσεις ο Σούφκα έκανε το 0-4, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.

Κ17 ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Βιδιαδάκης (75’ Νινιράκης), Μπλίντο (60’ Τσελεγγίδης), Καλαϊτζάκης, Ρολάκης, Αδαμάκης (5’ λ.τ. Ντάγια), Τακάκης, Πορτοκαλίδης, Γκιαουράκης (75’ Πατραμάνης), Πατηράκης, Καστελλιανάκης (60’ Χαραλάμπης)