Φιλική ισοπαλία με τον Αστέρα Ρεθύμνου για την Κ17 του ΟΦΗ

Αστέρας Ρεθύμνου - Κ17 ΟΦΗ 3-3

Η ενημέρωση από τους γηπεδούχους:

Φιλική ισοπαλία πριν τον αγώνα του κυπέλλου για τον Αστέρα μας

Φιλική ισοπαλία πριν τον αγώνα του κυπέλλου για τον Αστέρα μας με την ομάδα της ΠΑΕ ΟΦΗ Κ17 με 3-3 σε ένα χορταστικό παιχνίδι που θα μας βοηθήσει για να διορθώσουμε τις αδυναμίες μας, ενόψει του αγώνα κυπέλλου το Σάββατο.

Ένα πρώτο ημίχρονο με θέληση και από τις δύο ομάδες αλλά χωρίς τις μεγάλες ευκαιρίες, ανέβηκε αισθητά στο δεύτερο μέρος και με το γκολ του Παπαδάκη στο τελευταίο λεπτό ισοφαρίσαμε σε 3-3. Τα άλλα δύο γκολ τα έβαλαν οι Παπαδομανωλάκης και Καφετζής. Από τον ΟΦΗ Κ17 σκόραραν οι Καστελλιανάκης, Τσελεκίδης και Πατραμάνης.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα ευτύχησε να άνοιξει στο σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό μετά από ασίστ του Γύπαρη και γκολ από τον Παπαδομανωλάκη που έγραψε το 1-0.

Στη συνέχεια ο Αστέρας προσπάθησε να έχει την κατοχή και να ελέγξει τον ρυθμό, ενώ οι παίκτες της Κ17 του ΟΦΗ, προσπάθησαν να δώσουν έναν πιο γρήγορο ρυθμό και να χτυπήσουν σε αντεπιθέσεις.

Έτσι στο 18ο λεπτό ο Καστελλιανάκης βρέθηκε απέναντι από τον Μπερέτη και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-1. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν 2ο γκολ, χωρίς όμως την μεγάλη φάση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβηκε ο ρυθμός, με τον Καφετζή να κάνει το 2-1 μετά από γρήγορη και έξυπνη εκτέλεση του Βελονάκη. Ο ΟΦΗ Κ17 έφερε τούμπα τον αγώνα με τα γκολ Τσελεκίδη και Πατραμάνη αλλά ο Παπαδάκης στο τέλος έγραψε το τελικό 3-3.

Κάθε ημίχρονο διήρκησε από 40 λεπτά μετά από συνεννόηση μεταξύ των δύο ομάδων.

Ο αγώνας:

Στο 3ο λεπτό ο Γύπαρης με κάθετη πάσα έβγαλε τον Παπαδομανωλάκη σε τε τα τετ και εκείνος έγραψε το 1-0.

Στο 18ο λεπτό ο Καστελιανάκης βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-1.

Στο 28' σουτ από τον Παπαδομανωλάκη, ο Μανιός έδιωξε με γροθιές.

Σουτ από τον Κωνσταντακόπουλο στο 34', Μπερέτης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε το σουτ.

Στο 46' ο Βελονάκης εκτέλεσε γρήγορα το φάουλ και ο καφετζής έγραψε το 2-1.

Στο 53' καλό σουτ από τον Μπαντερή, η μπάλα κατέληξε άουτ.

Λάθος στην άμυνα μας, ο Τσελεκίδης το εκμεταλλεύτηκε και με πλασέ ισοφάρισε σε 2-2 στο 67'.

Στο 72' ο Μπερέτης πραγματοποίησε καταπληκτική διπλή απόκρουση, αρχικά στο σουτ του Πατραμάνη έδιωξε με τα πόδια και στη συνέχεια στο σουτ του Μπεϊνά έδιωξε με τα χέρια σε κόρνερ.

Στο 78' ο Χνάρης έβγαλε τον Πατραμάνη απέναντι από τον Μπερέτη και εκείνος δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 2-3.

Το τελικό 3-3 το έγραψε στο 80' ο Παπαδάκης με ωραίο σουτ.

ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου ( Ασπρομάτης): Μπερέτης, Ψυχουντάκης, Μαραθιανός, Αντωνόπουλος, Καφετζής, Σιόρε, Άννι, Πολυμίλης, Ρίντι, Γύπαρης, Παπαδομανωλάκης

ΟΦΗ Κ17 (Ελευθεριάδης): Μανιός, Νινιράκης, Χείλι, Κωνσταντακόπουλος Γ., Λυγεράκης, Δεσποτόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Κράστα, Ταπανάρης, Ντρεϊάι, Καστελιανάκης

Έπαιξαν επίσης Αστέρας Ρεθύμνου: Βελονάκης, Χατζηκωνσταντίνου Ν., Εσπιαλίδης, Κούρος, Χατζηκωνσταντίνου Μ., Λαζαρίδης, Κυριακάκης, Κανανάι, Παπαδάκης

Επίσης έπαιξαν ΟΦΗ Κ17: Αλεξανδράκης, Πατραμάνης, Χνάρης, Τσελεκίδης, Κοζιράκης, Μπαντερής, Μπεϊνάς, Χαραλάμπης, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Καινουργιάκης