Ισόπαλη και η Κ19 του ΟΦΗ στη Νίκαια (pics)

Ιωνικός - ΟΦΗ 1-1

Η ενημέρωση της ΠΑΕ:

Ισόπαλη με τον Ιωνικό η Κ19

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ιωνικού, σε αναμέτρηση που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου (19/2) στο γήπεδο «Παντελής Νικολαϊδης» για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 7ο λεπτό, με τον Χαλκιαδάκη να κάνει το σουτ και την μπάλα να περνά άουτ.

Ένα λεπτό αργότερα η κεφαλιά του Λέλεκα πέρασε επίσης εκτός εστίας, μετά από σέντρα του Κορνιλάκη.

Στο 39ο λεπτό ο Λαμάι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Νικολακόπουλου για το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή συνέχισαν να δημιουργούν ευκαιρίες και στο β’ ημίχρονο. Στο 50’ ο Αποστολάκης έκανε το σουτ, με τον Νικολακόπουλο να του λέει «όχι», ενώ στο 61’ ο γκολκίπερ των γηπεδούχων είχε απάντηση και στο σουτ του Λαμάι, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λέλεκα.

Στο 80’ ο Παπαναστασίου νίκησε τον Μιράσι σε τετ α τετ, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τον Ιωνικό, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ματς.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στο 85ο λεπτό, καθώς ο Χαλκιαδάκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Μιράσι, Καρανδινός, Κορνιλάκης, Χνάρης, Γωνιωτάκης, Χαλκιαδάκης, Γιακουμάκης (62’ Κουτσουπιάς), Λέλεκας (80’ Βιτώρος), Λαμάι, Αποστολάκης, Φαϊτάκης (85’ Μακράκης).