04/02/2024 - 14:23

Ισοπαλία για την Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - Πανιώνιος 1-1

Iσόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Πανιώνιου στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 10η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 17’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαϊνίδη, με την ομάδα μας να χάνει την πρώτη της καλή στιγμή στο 23’. Μετά από ωραία συνεργασία των Δάρλα και Σωμαράκη, η μπάλα έφτασε στον Παντερή, ο οποίος έκανε το σουτ, με τον Φαγογένη να μπλοκάρει.

Η ισοφάριση ήρθε στο 40’, με τον Τσελεγγίδη να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Δάρλα, νικώντας τον αντίπαλο γκολκίπερ, ενώ στο 45’ ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμη ευκαιρία, με τον Χνάρη να σουτάρει και την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Στο 55’ ο Καινουργιάκης μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει δίπλα στο δεξί δοκάρι της εστίας του Φαγογένη, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Τσελεγγίδης βγήκε σε θέση τετ α τετ, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να έχει και πάλι απάντηση.

Στα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι τη λήξη, δεν υπήρξε άλλη αξιοσημείωτη φάση, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

Μπουστοζοκάι, Νινιράκης, Μπεϊνάς (46’ Καινουργιάκης), Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Χνάρης (83’ Α. Κωνσταντακόπουλος), Σωμαράκης (60’ Πατραμάνης), Παντερής (71’ Καστελλιανάκης), Κωστέας (60’ Χαραλάμπης), Δάρλας, Τσελεγγίδης.