Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ στην Αθήνα

ΠΑΟ - ΟΦΗ 5-0

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ήττα για την Κ15 από τον Παναθηναϊκό

Την ήττα με σκορ 5-0 γνώρισε εκτός έδρας η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Αθλητικό κέντρο «Γ. Καλαφάτης», για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K15.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16’ με αυτογκόλ του Νινηράκη, ενώ στο 29’ η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Πατραμάνη.

Στο 35’ ο Σώκος έκανε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 50ο λεπτό ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμη ευκαιρία με τον Τσελεγγίδη , με τον Γεωργόπουλο να πετυχαίνει το τρίτο γκολ για τους «πράσινους» στο 53’.

Με δυο γκολ του Σώκου στο 63’ και στο 72’ διαμορφώθηκε το τελικό 5-0.

Κ15 ΟΦΗ: Μανιός, Λαγουδάκης, Μπεϊνάς (60’ Ακουμιανάκης), Νινηράκης, Ντρέκα (55’ Κοζυράκης), Ντάγια, Τσελεγγίδης, Χαραλάμπης (60’ Καινουργιάκης), Πατραμάνης, Δεσποτόπουλος (55’ Μιχαλάκης), Καστελλιανάκης (45’ Χνάρης).