02/02/2020 - 15:16

Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ στην Τρίπολη

Αστέρας - ΟΦΗ 4-1

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, σε αναμέτρηση που έγινε στην Τρίπολη, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Κλέωπα, ενώ στο 28’ ο Καραγλάνης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Παπαδημητρίου βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας του Χαλκιαδάκη για το 3-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α' ημίχρονο.

Στο 50ο λεπτό ο Φαϊτάκης κέρδισε πέναλτι για την ομάδα μας, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Καρανδινός, ευστοχώντας για το 3-1.

Στο 80’ ο Παπαδόπουλος νίκησε τον γκολκίπερ της ομάδας μας, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης, Γωνιανάκης, Σαντοριναίος, Κώτης, Σαλούστρος (55’ Χότζα), Καρανδινός, Mara (65’ Μακράκης), Ζαχαριουδάκης, Φανουράκης (55’ Κλάδος), Φαϊτάκης, Σημαντηράκης (65’ Τζεβαμπινάς).