Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - ΑΕΚ 2-6

Η ενημέρωση από την ΠΑΕ:

Ηττήθηκε από την ΑΕΚ η Κ17 του ΟΦΗ

Την ήττα με σκορ 6-2 γνώρισε εντός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου (25/9), στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Χατζηνικολάου να νικά από κοντά τον Καλαφάτη.

Στο 16’ η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο ματς με τον Κλάδο να μπαίνει στην περιοχή και να σουτάρει, στέλνοντας όμως την μπάλα άουτ.

Στο 22ο λεπτό ο Φαϊτάκης με σουτ εντός περιοχής ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον Μπαλαμωτη, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα το σουτ του Καρανδινού πέρασε εκτός της εστίας των «κιτρινόμαυρων».

Στο 38’ ο Muca διπλασίασε τα γκολ της ΑΕΚ, με τον Πετράτο να κάνει το 0-3 μόλις δυο λεπτά αργότερα.

Ο ΟΦΗ μείωσε σε 1-3 στο 43ο λεπτό με τον Φανουράκη, έπειτα από ασίστ του Κουτσουπιά.

Στο 60ο λεπτό ο Κλάψας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Καλαφάτη, για το 1-4, ενώ στο 64’ ο Κοντορουχάς σκόραρε για το 1-5.

Στο 80ο λεπτό ο Φαϊτάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-5 για την ομάδα μας.

Το τελικό 6-2 για την ΑΕΚ, διαμόρφωσε στο 85’ ο Κοντορουχάς.

Κ17 ΟΦΗ: Καλαφάτης, Βιδιαδάκης (55’ Ζαχαριουδάκης), Σαντοριναίος, Κώττης, Χότζα, Κουτσουπιάς (65’ Τακάκης), Καρανδινός, Φαϊτάκης, Φανουράκης (65’ Μάρα), Μακράκης (55’ Μπλίντο), Κλάδος (75’ Τζεβαμπινάς).