Ήττα για την Κ17 του ΟΦΗ στο ΒΑΚ

ΟΦΗ - Ιωνικός 1-2

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ήττα για την Κ17 από τον Ιωνικό

Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε, η Κ17 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 1-2 από την αντίστοιχη του Ιωνικού, σε αναμέτρηση που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο για την 2η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League K17.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Καστελλιανάκη να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει, μετά από σέντρα του Χνάρη.

Στο 8’ ο Δάρλας έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει το σκορ, με τον Μαλικούρη να έχει απάντηση, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Καστελλιανάκης σούταρε από πλάγια θέση, με την μπάλα να περνά άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 22’ με τον Δουλγεράκη να πλασάρει εύστοχα εντός περιοχής.

Στο 25’ ο ΟΦΗ έχασε μια ακόμη ευκαιρία, με τον Τσελεγγίδη να κάνει τη σέντρα από αριστερά και τους αμυντικούς του Ιωνικού να προλαβαίνουν και να διώχνουν την μπάλα την τελευταία στιγμή.

Στο 39’ ο Δουλγεράκης με διαγώνιο σουτ από δεξιά εντός περιοχής νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπουστζοκάι, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 50’, ο Πατραμάνης με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος επιχείρησε νέο πλασέ, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να έχει απάντηση.

Ο ΟΦΗ είχε μια ακόμη καλή στιγμή στο 65’, με τον Καινουργιάκη να βγάζει τη σέντρα από αριστερά για τον Δάρλα και τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα λίγο έξω από την εστία των αντιπάλων.

Στα λεπτά που ακολούθησαν μέχρι το σφύριγμα της λήξης, δεν υπήρξε άλλη αξιοσημείωτη φάση, με το 1-2 να είναι το τελικό σκορ.

K17 ΟΦΗ (Θ. Ελευθεριάδης): Μπουστζοκάι, Κοζυράκης (75’ Νινιράκης), Καινουργιάκης, Λαγουδάκης, Χαραλαμπάκης, Χνάρης, Χαραλάμπης (46’ Παντερής), Δάρλας, Καστελλιανάκης (80’ Α. Κωνσταντακόπουλος), Τσελεγγίδης (60’ Σωμαράκης), Πατραμάνης (60’ Μπεϊνάς)