17/09/2022 - 15:17

Ήττα στα σημεία για την Κ19 του ΟΦΗ

ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 0-1

Σε ένα επεισοδιακό ματς με πολλή ένταση - που συνεχίστηκε και μετά τη λήξη του αγώνα - ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα στο ΒΑΚ κόντρα στον ΠΑΟΚ, με σκορ 0-1, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League 1.

To μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 75ο με τον Γκιτέρσο, σε μια φάση που με γυμνό μάτι φαίνεται να ξεκινάει από θέση οφσάιντ του Ζίλο, που πήρε την πρώτη κεφαλιά.

Στο 85ο λεπτό, η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή έμεινε με 10 παίκτες, όταν αποβλήθηκε ο Ζαχαριουδάκης με δεύτερη κόκκινη κάρτα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ αγωνίστηκε και πάλι με παιδιά με χαμηλότερη ηλικία και με την - αναγκαστική - απουσία των Θεοδοσουλάκη και Αποστολάκη, παρόλα αυτά ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός κόντρα στη δυνατή ομάδα του ΠΑΟΚ.

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ήττα στο ΒΑΚ για την Κ19

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με φάσεις και από τις δυο ομάδες, οι οποίες ολοκλήρωσαν το α’ ημίχρονο χωρίς να πετύχουν γκολ (0-0).

Στο 46’ η ομάδα μας έχασε σημαντική ευκαιρία να προηγηθεί με το σουτ του Γεωργαλή να καταλήγει εκτός της εστίας του Μοναστηρλή.

Στο 75’ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ, όταν μετά από στατική φάση, η μπάλα κατέληξε στον Γκιτέρσο, o οποίος με κεφαλιά σε κενή εστία έκανε το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, όμως ο αντίπαλος γκολκίπερ είχε απάντηση στο σουτ του Ζαχαριουδάκη, με το 0-1 να διατηρείται μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε το ματς με αριθμητικό μειονέκτημα, καθώς στο 85’ ο Ζαχαριουδάκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

K19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Μιράσι, Καρανδινός, Σημαντηράκης (15’ λ.τ. Χότζα), Χνάρης, Σαλούστρος, Ρολάκης, Μάρα, Ζαχαριουδάκης, Γεωργαλής (65’ Μακράκης), Φαϊτάκης, Φανουράκης.