Ηττήθηκε η Κ15 του ΟΦΗ

ΑΕΚ - ΟΦΗ 4-0

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ήττα στην έδρα της ΑΕΚ για την Κ15

Μετρώντας αρκετές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών και παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 4-0 από την αντίστοιχη της ΑΕΚ στα Σπάτα, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β' φάσης του πρωταθλήματος Super League K15.

Η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 15', με τον Ρυακιωτάκη να σουτάρει από το όριο της μεγάλης περιοχής, αναγκάζοντας σε δύσκολη απόκρουση τον Τακεσιάν.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18' με σέντρα - σουτ του Ζούμπου, ενώ στο 23' ο Κολιμάτσης με σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, με το 2-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α' ημιχρόνου.

Στο 47', μετά από εκτέλεση έμμεσου φαουλ μέσα από την περιοχή, ο Μαρίνος έκανε το 3-0 για την ΑΕΚ.

Στα λεπτά που ακολούθησαν ο ΟΦΗ δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από αυτές.

Στο 55' ο Στάβρε σούταρε έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνά άουτ, στο 65' ο Αντωνακάκης έκανε την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ρυακιωτάκη, με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων να διώχνει με δυσκολία, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Στάβρε δεν κατάφερε να σκοράρει σε κενή εστία.

Στις καθυστερήσεις ο Σκαναβής με ατομική ενέργεια μπήκε στη περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Βάμβουκα για το τελικό 4-0.

Κ15 ΟΦΗ (Π. Πετράς): Βάμβουκας, Κλάδος (72' Καλαϊτζής), Χριστουλάκης, Κλωνάρης, Κοντόπουλος, Πετούσης (72' Χριστοδουλάκης), Ρυακιωτάκης, Καραγιάννης (62' Βαρδουλάκης), Μαχλάς (55' Μαριετάκης), Αντωνακάκης, Στάβρε (72' Αποστολάκης).