02/11/2019 - 17:33

Κ15: Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 2-6

Θύμισαν το θρυλικό ματς του Ομίλου με την ΑΕΛ, οι μικροί του ΟΦΗ.

Μια επιβλητική νίκη με σκορ 2-6 πέτυχε εκτός έδρας η Κ15 του ΟΦΗ απέναντι στην αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 15ο λεπτό, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο β ημίχρονο και μέσα σε πέντε λεπτά κατάφερε όχι μόνο ισοφαρίσει αλλά να πάρει και προβάδισμα στο σκορ. Στο 55’ ο Καραντινός έκανε το 1-1, ενώ στο 60’ ο Κλάδος βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα της εστίας των αντιπάλων για το 1-2.

Στο 65’ ο Φαϊτάκης έκανε το 1-3, ενώ ο Καραντινός, πετυχαίνοντας ακόμη δυο γκολ στο 70’ και στο 75’, έκανε το 1-5 για την ομάδα μας.

Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-5, με τον Κλάδο να διαμορφώνει το τελικό 2-6 στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Κ15 ΟΦΗ: Χαλκιαδάκης (70’ λ.τ. Κότσι), Γωνιανάκης, Σαντοριναίος, Σαλούστρος, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (60’ Μακράκης), Φανουράκης (50’ Καραντινός), Τζεβαμπινάς (50’ Κλάδος), Κακουλάκης, Φαϊτάκης, Σημαντηράκης (60’ Κώτης)