07/02/2024 - 12:31

Απίστευτη και ψυχωμένη ισοπαλία για την Κ15 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - ΑΕΚ 3-3

Ψυχωμενη ισοπαλία για την Κ15 του ΟΦΗ, κόντρα στην ΑΕΚ στο ΒΑΚ, σε ένα απιστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ μέτριο και με ελάχιστες φάσεις.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό, με σουτ του Σκαναβή, μέσα από την περιοχή.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, και ενώ ο ΟΦΗ είχε μπει καλύτερα και πίεζε, η ΑΕΚ πέτυχε και δεύτερο γκολ, με τακουνάκι του Ζούμπου, μέσα από τη μικρή περιοχή.

Η κρητική ομάδα μείωσε άμεσα, με κοντινή κεφαλιά του Αντωνακάκη, σε 1-2 και ξαναμπήκε στο παιχνίδι.

Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, ο ΟΦΗ έφθασε και σε δεύτερο γκολ και στην ισοφάριση από το 0-2. Ο Ρυακιωτάκης έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου και με δυνατό σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, γράφοντας το 2-2.

Όμως στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, η ΑΕΚ πήρε εκ νέου το προβάδισμα για το 2-3 με τον Τυφιλίδη και όλα έδειχναν ότι θα πάρει τη νίκη.

Και όμως, αυτό δεν ήταν το τελικό σκορ, καθώς στην εκπνοή ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι! Το εκτέλεσε εύστοχα ο Πετούσης, και έγραψε το 3-3, με τον διαιτητή να σφυρίζει αμέσως τη λήξη.

ΟΦΗ: Κετενογλου, Κλάδος, Χριστουλάκης, Κλωνάρης, Κοντόπουλος, Ασμαριανάκης, Μολυμπάκης, Πετούσης, Καραγιάννης, Ρυακιωτάκης, Σταβρε

Αγωνίστηκαν και οι Αντωνακάκης, Ματθαιάκης, Μαριετάκης, Μαχλάς, Κασσαπάκης

ΑΕΚ (Βασίλης Αποστόλου): Κρικέλης, Ρίννης, Σαλτοριάδης, Σμυρναίος, Κουμουκέλης, Κολιμάτσης (56' Μαρίνος) Μπουζίκας (64' Αδάμος) Στεργιαρόπουλος, Λαμπριανίδης (78' Ταμπάκογλου) Σκαναβής (41' ) Ποντίκης (78' Τιφιλίδης).