28/01/2023 - 14:06

Κ15: Το πάλεψε ο ΟΦΗ στον Κορυδαλλό

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 1-0

Το "έχασαν" για πέντε λεπτά

Πολύ ισορροπημένο το παιχνίδι της Κ15 του ΟΦΗ και του Ολυμπιακού στη Νίκαια, με την ομάδα μας να χάνει με 1-0.

Ο αγώνας καθ'όλη τη διάρκεια του ήταν πολύ ισορροπημένος μεταξύ των δύο ομάδων, παρά τις απουσίες που είχε η ομάδα του Ηρακλείου.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ μέτρησε μερικές καλές ευκαιρίες, οι οποίες δεν ευδοκίμησαν, ενώ ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να απειλήσει περισσότερο.

Στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου μέρους, οι Πειραιώτες μπήκαν πολύ πιο δυνατά, με αποτέλεσμα να βρουν το γκολ.

Ο ΟΦΗ προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι με το μέρος του, αλλά παρά τις αλλαγές δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Ανταπόκριση: Νιρέας Φουντουλάκης - omilomania

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ήττα παρά την καλή εμφάνιση για την Κ15

Μια ακόμη καλή εμφάνιση, η οποία όμως δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα, πραγματοποίησε η Κ15 του ΟΦΗ, η οποία ηττήθηκε με σκορ 1-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Προοδευτικής, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K15.

Η ομάδα μας έχασε σημαντική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 40ο λεπτό, με τον Λαγουδάκη να κάνει την κεφαλιά και τον Χριστοδουλόπουλο να αποκρούει, με το 0-0 να διατηρείται μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στο 48’ ο Μιχαηλίδης πλάσαρε εύστοχα για το 1-0, ενώ στο 65’ ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, με τον Αντωνακάκη να βρίσκεται μόνος του απέναντι από τον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποίος όμως είχε απάντηση, με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ15 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Χέιλυ, Λαγουδάκης, Καινουριάκης, Πετούσης (65’ Κασσαπάκης), Μάρα (50’ Ακουμιανάκης), Γαλανός, Αντωνακάκης (72’ Ματθαιάκης), Ασμαριανάκης (72’ Κοντόπουλος), Ντρεϊάι (65’ Κλάδος)