Κ19: Διπλό του ΟΦΗ κόντρα στον Απόλλωνα

Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ 0-1

Η ενημέρωση της ΠΑΕ:

Νίκησε τον Απόλλωνα η Κ19

Τη νίκη με σκορ 1-0 πήρε η Κ19 του ΟΦΗ επί της αντίστοιχης του Απόλλωνα Σμύρνης, σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Πανοράματος, στο πλαίσιο του εξ αναβολής αγώνα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Η ομάδα μας είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 10ο λεπτό, με το εντός περιοχής σουτ του Χαλκιαδάκη, να καταλήγει εκτός της αντίπαλης εστίας, ενώ την ίδια κατάληξη είχε η προσπάθεια του Φαϊτάκη τέσσερα λεπτά αργότερα.

Στο 32’ ο Φαϊτάκης συνεργάστηκε ωραία με τον Αποστολάκη, ο τελευταίος πάσαρε στον Λαμάι, ο οποίος σούταρε σε κενή εστία για το 0-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 65’ ο ΟΦΗ έφτασε κοντά στο να πετύχει και δεύτερο γκολ, με τον Φαϊτάκη να αστοχεί σε τετ α τετ, έπειτα από ασίστ του Λέλεκα.

Η ομάδα μας απείλησε εκ νέου στο 71’, με τον Χαλκιαδάκη να σουτάρει εντός περιοχής και να αστοχεί, χάνοντας δυο ακόμα ευκαιρίες με τα σουτ των Χαλκιαδάκη (87’) και Ζαχαριουδάκη (89’) να καταλήγουν εκτός εστίας, με το 0-1 να παραμένει μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Μιράσι, Καρανδινός, Σημαιάκης, Χνάρης, Γωνιωτάκης, Χαλκιαδάκης, Φανουράκης (60’ Σαντοριναίος), Λέλεκας, Λαμάι, Αποστολάκης (80’ Σαλούστρος), Φαϊτάκης (68’ Ζαχαριουδάκης).
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr