25/03/2023 - 16:48

Παλικαρίσια νίκη και εξάδα για την Κ19 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Σημαντική νίκη για τον ΟΦΗ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στο ΒΑΚ, στον εξ αναβολής αγώνα της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Για τον ΟΦΗ δεν αγωνίστηκαν οι επαγγελματίες Θεοδοσουλάκης και Αποστολάκης.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, με καρφωτή κεφαλιά του Χότζα, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πιστικού.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε στο 28ο λεπτό, με κοντινή προβολή του Κύρκου, μετά από ατομική προσπάθεια του Λώλη.

Το γκολ της νίκης ήρθε για τον ΟΦΗ στο 78ο λεπτό, με υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πιστικό, που έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Με αυτό το τρίποντο η κρητική ομάδα έφθασε στους 35 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην 6η θέση, έχοντας και αγώνα λιγότερο.

OΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Ρολάκης, Χότζα, Σαλούστρος, Σημαντηράκης, Φαϊτάκης (82' Μακράκης), Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης (59' Μάρα), Πιστικός, Φανουράκης, Φαλατάχ (46' Γανόπουλος)