08/03/2024 - 17:15

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Κ19 του ΟΦΗ

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 1-0

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΟΦΗ:

Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε ευκαιρίες, ενώ είχε ακυρωθέν γκολ, η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 1-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήταν για την ομάδα μας. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Θεοδοσουλάκης βγήκε σε θέση τετ α τετ, όμως ο Sina τον πρόλαβε πριν πλασάρει.

Στο 12' οι γηπεδούχοι απείλησαν με μακρινό σουτ του Κωστούλα, ενώ στο 23' άνοιξαν το σκορ, με τον Λώλη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Καλαφάτη.

Δυο λεπτά αργότερα ο Κουτεντάκης έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Στο 38', μετά από εξαιρετικό συνδυασμό των ποδοσφαιριστών της ομάδας μας, η μπάλα έφτασε στον Θεοδοσουλάκη, ο οποίος σκόραρε, όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο νεαρός επιθετικός υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, με το 1-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του α' ημιχρόνου.

Με την έναρξη του β' ημιχρόνου, ο ΟΦΗ πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε για την ισοφάριση.

Στο 70' ο Θεοδοσουλάκης μπήκε στην περιοχή, όμως ο Sina τον πρόλαβε πριν πλασάρει, ενώ στο 79' ο Καρανδινός σούταρε από πλάγια θέση εκτός περιοχής, με τον τερματοφύλακα των "ερυθρόλευκων" να έχει απάντηση και το 1-0 να είναι το τελικό σκορ.

Κ19 ΟΦΗ (Μ.Πατεμτζής): Καλαφάτης, Σέχου, Μπλίντο, Χνάρης, Ζαχαριουδάκης, Κουτσουπιάς (38' λ.τ. Καρανδινός), Αδαμάκης (85' Τακάκης), Κουτεντάκης (85' Φανουράκης), Φαϊτάκης, Πιστικός (75' Σταυρόπουλος), Θεοδοσουλάκης (75' Πορτοκαλίδης).