01/04/2023 - 14:14

Τριάρα με γκολάρες για την Κ19 του ΟΦΗ!

ΟΦΗ - Ατρόμητος 3-0

Άνετη νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, κόντρα στον Ατρόμητο στο ΒΑΚ, για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με υπέροχο φαλτσαριστό σουτ του Ζαχαριουδάκη, λίγο έξω από την περιοχή.

Στο 71ο λεπτό ήρθε το δεύτερο γκολ για τον ΟΦΗ. Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφθασε στον Αποστολάκη, που με ωραία προσπάθεια την έστειλε στη γωνία της αντίπαλης εστίας, κάνοντας το 2-0.

Στο 80ο λεπτό ο ΟΦΗ έκανε το 3-0. Μετά από μακρά κατοχή και πολλές πάσες, η μπάλα έφθασε στον Γανόπουλο που έκανε τη σέντρα, ο τερματοφύλακας απέκρουσε ασθενώς και ο Θεοδωράκης από κοντά δε δυσκολεύτηκε να βρει τα δίχτυα.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Σαλούστρος (81' Καρανδινός), Σημαντηράκης, Ρολάκης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Πιστικός (64' Αδαμάκης), Αποστολάκης, Φαλατάχ (64' Γανόπουλος), Φανουράκης (84' Μάρα), Θεοδοσουλάκης (81' Μακράκης)
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr