Κ19: ΟΦΗ - Ολυμπιακός 1-0

Η ενημέρωση από την ΠΑΕ

Το δελτίο Τύπου του ΟΦΗ:

Θεοδοσουλάκης και… “νοκ άουτ” ο Ολυμπιακός απ’ την Κ19 του ΟΦΗ!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάννη Θεοδοσουλάκη, η Κ19 του ΟΦΗ πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της για φέτος, επικρατώντας με σκορ 1-0 της αντίστοιχης του Ολυμπιακού στο ΒΑΚ, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19. Να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη ήττα των «ερυθρόλευκων» στο πρωτάθλημα.

Οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου, χάνοντας μάλιστα δυο ευκαιρίες, αρχικά στο 10ο λεπτό με το σουτ του Φαϊτάκη να περνά άουτ και στη συνέχεια στο 25’ με την προσπάθεια του Θεοδοσουλάκη να καταλήγει επίσης εκτός της αντίπαλης εστίας.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους στο β’ ημίχρονο, ο ΟΦΗ όμως ήταν αυτός που κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Στο 70’ ο Θεοδοσουλάκης με ωραίο σουτ εντός περιοχής, νίκησε τον Παπαδούδη για το 1-0, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα μας!

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Μακατουνάκης, Καρανδινός, Ρολάκης, Χνάρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Θεοδοσουλάκης (80’ Φανουράκης), Πιστικός (45’ Μάρα), Fallatah (70’ Γανόπουλος), Αποστολάκης, Φαϊτάκης (60’ Σαλούστρος).