05/12/2021 - 11:20

Κ19: ΟΦΗ - Ολυμπιακός 1-1

Η ενημέρωση της ΠΑΕ

Ισόπαλη με τον Ολυμπιακό η Κ19

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ19 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού, σε αναμέτρηση που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου (4/12) στο γήπεδο του Ατσαλένιου για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Σωμαράκη. Ο νεαρός επιθετικός έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα της εστίας των φιλοξενούμενων για το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο γκολ, με το σουτ του Θεοδοσουλάκη να περνά άουτ.

Κορυφαία στιγμή του ΟΦΗ στο α’ ημίχρονο ήταν αυτή στο 20′, όταν ο Θεοδοσουλάκης δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ α τετ τον Παπαδούδη.

Οι “ερυθρόλευκοι” ισοφάρισαν σε 1-1 στο 24′, με τον Νικολή, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 50ο λεπτό ο Αμανάκης έκανε τη σέντρα για τον Αποστολάκη, η κεφαλιά του οποίου πέρασε εκτός εστίας, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές στο 83ο λεπτό, καθώς ο Βασιλάκης δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Σακαλίδης, Βασιλάκης, Κορνιλάκης, Σημαιάκης, Χνάρης Κ., Λέλεκας, Χνάρης Γρ. (75′ Γιακουμάκης), Αποστολάκης, Σωμαράκης (85′ Γεωργαλής), Θεοδοσουλάκης (45′ λ.τ. Αμανάκης).