20/01/2024 - 14:48

Νίκη με τριάρα για την Κ19 του ΟΦΗ!

OΦΗ - Παναιτωλικός 3-0

Άνετη νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ στο ΒΑΚ, με αντίπαλο τον Παναιτωλικό με σκορ 3-0, για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομής της Stoiximan Super League.

Η κρητική ομάδα έχασε πολλές ευκαιρίες για ακόμα μεγαλύτερο σκορ, ενώ του ακυρώθηκε και γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Φαϊτάκη πιθανόν να καλύπτεται.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 14ο λεπτό, με τον Πιστικό να εκμεταλλεύεται το λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, που γλίστρισε και να σκοράρει σε κενή εστία.

Στο 52ο λεπτό, υπήρξε μια στιγμή σύγχυσης. Ο διαιτητής έδειξε κίτρινη κάρτα στον Γιωτόπουλο του Παναιτωλικού, όμως αρχικά δε θυμήθηκε ότι είχε ήδη κιτρινιστεί από το πρώτο ημίχρονο. Τελικά, μετά από διαβουλεύσεις, του έδειξε την κόκκινη κάρτα και τον έστειλε στα αποδυτήρια.

Στο 72ο λεπτό ήρθε το 2-0, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φαϊτάκη. Ένα λεπτό νωρίτερα, ο ίδιος παίκτης είχε στείλει την μπάλα στο δοκάρι, μετά από εκτέλεση φάουλ από πιο πλάγια θέση.

Το τελικό 3-0 σημειώθηκε στο 85ο λεπτό, με σουτ του Τακάκη, μετά από γρήγορη αντεπίθεση και ασίστ του Σταυρόπουλου.

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Καρανδινός (83′ Καλαϊτζάκης), Σημαντηράκης, Χνάρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (86′ Μερκούρης), Πορτοκαλίδης, Πιστικός (83′ Τσερεβελάκης), Αδαμάκης (73′ Μπλίντο), Φαϊτάκης, Φανουράκης (73′ Τακάκης).

Παναιτωλικός: Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Βλαχοδήμος, Μάνος, Νικολάου, Ράδος, Κεχαγιάς, Μωραΐτης, Καβαλλάρης, Γιωτόπουλος

Δείτε το 2-0 από τον Μανώλη Φαϊτάκη: