ΟΦΗ: Ισόπαλη η Κ17 σε ματσάρα στο ΒΑΚ

ΟΦΗ - Ιωνικός 2-2

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Μοιράστηκαν βαθμούς ΟΦΗ και Ιωνικός

Διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το 87ο λεπτό, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με αριθμητικό μειονέκτημα, η Κ17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 με την αντίστοιχη του Ιωνικού στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 14η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Η ομάδα μας πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, με τον Καστελλιανάκη να πλασάρει εύστοχα από το ύψος της μεγάλης περιοχής στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ στο 35’ μετά από ωραία συνεργασία των Κοζανίδη και Πατηράκη, η μπάλα έφτασε στον Πατραμάνη, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Παντελιδάκη διπλασιάζοντας τα γκολ του ΟΦΗ.

Στο 45’ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, σε μια φάση που είχε αποτέλεσμα και την αποβολή του Κωνσταντακόπουλου (απευθείας κόκκινη κάρτα). Ο Λεγκίσι ήταν αυτός που εκτέλεσε το πέναλτι, μειώνοντας σε 2-1 για τον Ιωνικό.

Ο ΟΦΗ, παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με δέκα παίκτες σε όλο το β’ ημίχρονο, δημιούργησε ευκαιρίες με κορυφαίες αυτές των Μπεϊνά και Παντερή, όμως καμία από αυτές δεν κατέληξε στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

Στο 87’ ο Τσολάκου με κεφαλιά πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Ιωνικό, με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Κ17 ΟΦΗ: Μαθιουδάκης, Βιδιαδάκης, Πατηράκης, Καλαϊτζάκης, Κωνσταντακόπουλος, Πορτοκαλίδης, Τακάκης (85’ Παντερής), Τσερεβελάκης (75’ Ντάγια), Πατραμάνης (45’ Χαραλαμπάκης), Καστελλιανάκης (75’ Χαραλάμπης), Κοζανίδης (55’ Μπεϊνάς)