OΦΗ: Ισοπαλία της Κ15 σε ματσάρα στο ΒΑΚ!

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης 3-3

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ισόπαλη με τον Απόλλωνα η Κ15

Ισόπαλη με σκορ 3-3 αναδείχθηκε η Κ15 με την αντίστοιχη του Απόλλωνα στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K15.

Η ομάδα μας, η οποία παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες, είχε δοκάρι μόλις στο 6ο λεπτό με τον Αντωνακάκη. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, μετά από σέντρα του Κλάδου. Στο 20’ ο Κοζυράκης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ντρεϊάι για το 2-0 , ενώ στο 40’ ο Αντωνακάκης χρίστηκε ξανά σκόρερ, πλασάροντας εύστοχα εντός περιοχής μετά από σέντρα του Μάρα για το 3-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 51’ με τον Πικέα, ο οποίος επτά λεπτά αργότερα πέτυχε και δεύτερο γκολ, ενώ το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 65’ ο Νομικός.

Κ15 ΟΦΗ: Αλεξανδράκης, Κλάδος (60’ Χέιλυ), Κοντόποπουλος, Κοζυράκης, Λαγουδάκης (40’ λ.τ. Κράστα), Ακουμιανάκης, Μάρα (55’ Μαχλάς), Ματθαιάκης (55’ Κασσαπάκης), Αντωνακάκης, Ασμαριανάκης, Ντρεϊάι (70’ Καλαϊτζής).