ΟΦΗ: Ήττα για την Κ17 στο ΒΑΚ

ΟΦΗ - Πανιώνιος 2-4

Το δελτίο Τύπου της ΠΑΕ:

Ο ΟΦΗ τις ευκαιρίες, ο Πανιώνιος τη νίκη

Την ήττα με σκορ 4-2 γνώρισε εντός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Πανιωνίου στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 16η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, με τον Βογιατζή να πλασάρει εύστοχα μέσα από την περιοχή.

Η ομάδα μας, η οποία είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες στο ματς, ισοφάρισε στο 20′, όταν μετά από ωραία συνεγασία των Ντάγια και Τσερεβελάκη, ο τελευταίος σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και νίκησε τον Πρίντεζη.

Τρία λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ έχασε σημαντική ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στο σκορ, με τον Καλαϊτζάκη να κάνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή και την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω από την εστία του Πανιωνίου.

Στο 25′ ο Πατραμάνης βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποίος είχε απάντηση, ενώ το ίδιο συνέβη και στην προσπάθεια του Δεσποτόπουλου πέντε λεπτά αργότερα.

Στο 31′ ο Θεοχαρόπουλος μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Κότσι, διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του. Στο 37′ ο Λαύκας “έκλεψε” την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα για το 1-3.

Στο 40′ ο Δεσποτόπουλος βρέθηκε κοντά στο πετύχει δεύτερο γκολ για τον ΟΦΗ, είδε όμως τον Βογιατζή να του λέει “όχι” και στις τρεις προσπάθειες που έκανε στην ίδια φάση, ενώ στο 55′ η ομάδα μας είχε δοκάρι με την κεφαλιά του Πατραμάνη.

Στο 70′ ο Χάσι έκανε το 1-4 για τον Πανιώνιο, ενώ στο 89′ ο Νοικοκυράκης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-4, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Βιδιαδάκης, Πατηράκης, Καλαϊτζάκης (55′ Κοζανίδης), Μπλίντο, Πορτοκαλίδης, Τακάκης, Τσερεβελάκης (65′ Χαραλαμπάκης), Πατραμάνης (65′ Χαραλάμπης), Ντάγια (75′ Μπεϊνάς), Δεσποτόπουλος (55′ Νοικοκυράκης)