ΟΦΗ: Ήττα της Κ17 σε ματσάρα με την ΑΕΚ

ΑΕΚ - ΟΦΗ 3-2

Το δελτίο Τύπου του ΟΦΗ:

Ήττα από την ΑΕΚ για την Κ17

Την ήττα με σκορ 3-2 γνώρισε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό στάδιο Γαλατσίου για την 10η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ανδριώτη, ενώ στο 10’ ο Σαρρής έκανε το 2-0 με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Η ομάδα μας, η οποία είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 11’, με το σουτ του Τακάκη να περνά άουτ, μείωσε στο 15’ με τον Καλαϊτζάκη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 26’ ο Κοζανίδης έκανε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε για μια ακόμη φορά εκτός της αντίπαλης εστίας.

Στο 35ο ο Σαρρής σκόραρε και πάλι για τους «κιτρινόμαυρους», με τον Τσελεγγίδη στο 78’ να διαμορφώνει το τελικό 3-2, με εύστοχο σουτ εντός περιοχής.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ πέτυχε δυο γκολ στο α’ ημίχρονο, τα οποία ακυρώθηκαν ως οφσάιντ.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Βιδιαδάκης, Μπλίντο, Καλαϊτζάκης, Ρολάκης, Πορτοκαλίδης (64′ Τσελεγγίδης), Τακάκης, Τσερεβελάκης (72′ Ντάγια), Πατραμάνης (45′ Μπεϊνάς), Πατηράκης (80′ Νινιράκης), Κοζανίδης (64′ Κωνσταντακόπουλος)