ΟΦΗ Κ17: Ματσάρα και ισοπαλία στην Ελιά

ΟΦΗ - Ιωνικός 3-3

Η ενημέρωση της ΠΑΕ:

Ισόπαλη με τον Ιωνικό η Κ17

Ισόπαλη με σκορ 3-3 έληξε η αναμέτρηση της Κ17 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ιωνικού, η οποία έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου (6/11) στο γήπεδο της Ελιάς για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι μόλις στο 1ο λεπτό με τον Μούσσα, ενώ το σουτ του Κουτσουπιά στο 16’ πέρασε άουτ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Φαϊτάκη.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Χότζα, έπειτα από σέντρα του Καρανδινού, ενώ λίγο πριν τη λήξη του α’ ημιχρόνου ο Χατσατριάν απέκρουσε το σουτ του Βιδιαδάκη.

Ο Ιωνικός κατάφερε να ισοφαρίσει στο 67’ με τον Διαμαντόπουλο.

Τρία λεπτά αργότερα ο Φανουράκης με πλασέ εντός περιοχής, μετά από ασίστ του Κουτσουπιά, έκανε το 2-1, δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην ομάδα μας.

Στο 80’ το σουτ του Φαϊτάκη πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία των φιλοξενούμενων, οι οποίοι στο 82’ ισοφάρισαν εκ νέου, αυτή τη φορά με τον Τουλγέρογλου, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ίδιος έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να σταματά στο δοκάρι.

Στο 87’ ο Ιωνικός μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Τουλγέρογλου να νικά εκ νέου τον Κότσι.

Στο 90ο λεπτό ο Φαϊτάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Καρανδινός, Ρολάκης (55’ Σημαντηράκης), Κώτης (65’ Νοικοκυράκης), Χότζα, Κουτσουπιάς, Βιδιαδάκης, Αδαμάκης (55’ Μακράκης), Φανουράκης (70’ Τζεβαμπινάς), Φαϊτάκης, Μάρα (70’ Γκιαουράκης).
Δυνατότητα σχολιασμού και πρόσβασης στο chat room με ΔΩΡΕΑΝ απλή εγγραφή στο oficrete.gr